fot. AmberEXPO

Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty po sezonie letnim, a przede wszystkim przed grudniowym szczytem handlowym.

fot. AmberEXPO
fot. AmberEXPO

Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię i przedmioty dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe, upominki oraz sztukę użytkową. W targach AMBERMART 2014 udział zapowiedziało 190 wystawców z Polski i zagranicy.

Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, przedmioty dekoracyjne i upominki z bursztynu, lampy witrażowe, kamienie jubilerskie oraz sztukę użytkową.

W Galerii Projektantów – zorganizowanej przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – swoje prace wystawiać będzie 23 artystów. W programie imprezy również: wystawa znaleziska archeologicznego z gdyńskiego lasu, wystawa obiektów przyrodniczych przygotowana przez Muzeum Inkluzji przy Uniwersytecie Gdańskim oraz wystawa Mariusza i Kamila Drapikowskich „Sztuka w Kręgu Sacrum” w Muzeum Bursztynu.

Na finał targów wielka atrakcja – Święto Ulicy Mariackiej, najpiękniejszej uliczki Głównego Miasta, która słynie z bursztynowych galerii. W programie m.in.: koncerty, wernisaże biżuterii i sztuki, baśnie i legendy, poezja, pokazy pracy warsztatów bursztynniczych, warsztaty dla dzieci oraz pokaz mody i biżuterii. Święto Ulicy Mariackiej odbędzie się już po raz 5, a jego organizacja jest możliwa dzięki współpracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, instytucji kultury oraz właścicieli tamtejszych galerii.

Godziny otwarcia:

  • 29 sierpnia 10:00-18:00
  • 30 sierpnia 10:00-17:00 oraz Święto ul. Mariackiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.