Do 15 września w Starym Ratuszu w Pucku możemy podziwiać fenomenalne eksponaty wykonane z bałtyckiego złota. Po sukcesach na Biennale Sztuki w Wenecji (maj 2019) i w Sali Morskiej Ratusza Głównego w Gdańsku (lipiec-październik 2019) powraca w nowej odsłonie wystawa „Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i nowoczesność 2.0”.

Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt eksponatów wykonanych ze „Złota Bałtyku”, które z sukcesem pokazano w galerii Spazio Sv podczas Biennale Sztuki w Wenecji w maju 2019 roku. Naturalne formy bursztynu bałtyckiego, replikę spinek podarowanych w Gdańsku Księciu Williamowi, rzeźby wykonane z jednej bryły bursztynu, kamee w bursztynie i nowoczesne oryginalne wzornictwo autorstwa polskich i zagranicznych projektantów oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W ramach wystawy można obejrzeć zapis filmowy performance artystycznego La Via Dell’ Ambra Gdańsk- Wenecja 2019 zrealizowanego przez znanych polskich projektantów mody Jolę Słomę i Mirka Trymbulaka oraz Dorotę Gulbierz, znaną polską twórczynię form złotniczych. Manekiny ubrane w maski ze słynnej weneckiej pracowni Sergio i Massimo Boldrin zaprezentują stroje i biżuterię zainspirowane szlakiem bursztynowym i Wenecją.

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w dniach 5 maja – 15 września 2021 r.
Ratusz Miejski w Pucku, Stary Rynek 1, 84-100 Puck

  • MAJ – CZERWIEC od 10:00 do 17:00
  • LIPIEC – SIERPIEŃ od 12:00 do 19:00
  • WRZESIEŃ od 10:00 do 17:00

Ceny biletów:

  • normalny – 10 zł
  • ulgowy, (18-,60+) – 5 zł
  • ulgowy 60+ z Pucką Kartą Seniora – 1 zł
ŹRÓDŁOUM Puck

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.