fot. ustka.pl

Jerzy Malek, biznesmen z Ustki i jednocześnie jeden z najbogatszych Polaków zaproponował władzom miasta 5 mln złotych darowizny w zamian za deklarację burmistrza, że nie weźmie już udziału w wyborach samorządowych.

ustka.pl
ustka.pl

Malek pojawił się na nadzwyczajnej sesji, na której radni podejmowali decyzję o emisji obligacji z przeznaczeniem na spłatę długu wobec biznesmena. Spłatę zobowiązania wymusił na władzach miasta wyrok sądu. Malek w 2007 roku kupił przy ulicy Wczasowej w Ustce działki za 6,5 mln zł. Po czasie okazało się jednak, że zapisy w planie przestrzennym nie pozwalają mu na budowę obiektów, a dodatkowo część działek od strony morza musi być ogólnodostępna. Biznesmen skierował więc sprawę do sądu. W dwóch procesach przegrał, ale złożył kasację i ostatecznie Wojewódzki Sąd Apelacyjny w Gdańsku przyznał mu rację. Nakazał zwrot działek, a miastu zwrot pieniędzy za grunty. Łącznie z odsetkami to 11,5 mln zł.

Na sesji Malek wytykał urzędnikom i radnym ich niekompetencję. Według niego to błędy władz doprowadziły do sytuacji w której miasto musi zwracać mu pieniądze. Jeśli Jan Olech zadeklaruje, że nie weźmie już udziału w wyborach samorządowych, to przekażę miastu 5 mln zł darowizny – mówił biznesmen. Zapowiedział również, że ponownie wykupi od miasta działki przy ul. Wczasowej.

Jan Olech nie potraktował poważnie słów Malka. Powiedział, że uwierzy, gdy deklarację zobaczy na piśmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.