fot. GK

Od najbliższej soboty do 5 października oglądać będzie można słupską kolekcję dzieł Witkacego – oprócz ekspozycji stałej, obrazy, rysunki, grafiki i archiwalia pokazywane będę w także w trzech salach wystaw czasowych Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.Z okazji wystawy muzeum wydało 15 rodzajów pocztówek z reprodukcjami prac Stanisława Ignacego Witkiewicza.

fot. GK
fot. GK

Sympatycy i miłośnicy twórczości Witkacego będą zatem mieli rzadką okazję zobaczyć w tym samym czasie i miejscu aż tyle dzieł Mistrza. Wprawdzie cała kolekcja pokazywana jest raz na kilka lat, ale w sezonie letnim po raz ostatni prezentowana była w 1988 roku.

Większość dzieł pokazanych na wystawie czasowej to portrety powstałe w ramach „Firmy Portretowej S.I.Witkiewicz”, gdyż właśnie one stanowią trzon słupskiej kolekcji. Ponadto zobaczyć będzie można rysunki i akwarelowy „Pejzaż znad Atlantyku”.

Wystawa to pierwszy z akcentów obchodów 75. rocznicy śmierci Witkacego – malarza, dramaturga, powieściopisarza, filozofa i fotografika, którego dzieła od lat inspirują, ciekawią i zmuszają do refleksji. Drugi to międzynarodowa sesja naukowa „Witkacy 2014. Co jeszcze jest do odkrycia?”, która odbędzie się w dniach 18-20 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.