fot. GOK Główczyce

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Główczycki Festiwal Lata, który odbędzie się 5-6 lipca na stadionie sportowym w Główczycach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które zagwarantują dużo dobrej zabawy.

fot. GOK Główczyce
fot. GOK Główczyce

W programie między innymi:

5 lipca:

  • 10:00 – Poznajemy Gminę Główczyce – rajd pieszy, nordic walking i rowerowy. Start spod hali sportowej w Główczycach
  • 16:00 – Rozpoczęcie Główczyckiego Festiwalu Lata na stadionie sportowym
  • 18:00 – Turniej drwali
  • 21:30 – Koncert Zespołu SKANER
  • 23:00 – Pokaz fajerwerków i zabawa przy muzyce Zespołu ILUZJON

6 lipca:

  • 13:00 – Turnieje sołectw – zmagania na wesoło, występy białoruskich zespołów SKAWYSZ I SUNICZKA, stoiska, atrakcje dla dzieci, mecz piłkarski Strażacy – Policjanci
  • 19:00 – Występ zespołu SYNKOPA

gok-glowczyce-festiwal

Dla wszystkich lubiących spędzać czas aktywnie zaplanowano rajdy pieszy, nordic walking i rowerowy. Rajd pieszy i nordic walking „Tropami panoramy Główczyc” zabierze nas na jedno z najwyższych wzniesień w okolicy, gdzie niedawno powstała wysoka wieża pożarowa, na którą dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Damnica będzie można się wspiąć i podziwiać wspaniałą panoramę Gminy Główczyce. Trasa będzie prowadzić przez Ciemino, Zgierz, Skórzyno – łącznie 14 km.

Rajd rowerowy „Południowymi ścieżkami Gminy” poprowadzi przez ciekawe historycznie i przyrodniczo miejsca. Na trasie będzie można zobaczyć między innymi stare grodzisko w okolicach Siodłonia, kurchany kultury wielbarskiej, no i oczywiście wspaniałe krajobrazy. Trasa będzie prowadzić przez Klęcino, Wielką Wieś, Szczypkowice, Przebędowo, Wykosowo – całość 22 km.

Więcej informacji: GOK Główczyce Festiwal Lata >>

PGK i Lane Energy Poland podczas główczyckiego festiwalu zorganizują zbiórkę makulatury, która odbędzie się 5-6 lipca podczas trwania Festiwalu Lata. Za 5 kg makulatury będzie możliwość otrzymać 1 kwiat. 5 lipca zbiórka rozpocznie się o godz. 16:00, 6 lipca zbiórka rozpocznie się o godz. 13:00. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia zbiórki kwiaty będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem projektu „Główczycki Festiwal Lata”. W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu odpowiedzialnych inwestycji i ekologii.

gaz-system

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.