fot. AP

Akademia Pomorska w Słupsku jako jedyna uczelnia na Pomorzu została nagrodzona Certyfikatem UBERRIMA FIDE przyznawanym za najwyższą staranność w zapewnianiu oryginalności prac dyplomowych.

fot. AP
fot. AP

Akademia Pomorska w Słupsku znalazła się w gronie 13 uczelni i wydziałów wyróżnionych prestiżowym certyfikatem UBERRIMA FIDE przyznawanym przez Fundację im. Augustina – Jeana Fresnela. Nadrzędnym celem Fundacji jest promowanie idei poszanowania praw autorskich i uczciwości intelektualnej w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauce.

Wszystkie wyróżnione uczelnie pomyślnie przeszły audyt procedur antyplagiatowych przeprowadzony przez ekspertów Fundacji. W trakcie audytu weryfikowano stopień wykorzystywania najwyższych dostępnych standardów kontroli jakości prac dyplomowych, transparentność procedur antyplagiatowych stosowanych w uczelniach ze standardami przyjętymi przez ekspertów, a także ochronę oryginalności prac dyplomowych, samodzielność i uczciwość studentów w kontekście strategii dydaktycznej i wychowawczej realizowanej przez szkoły wyższe.

Przyznany Certyfikat jest czwartym wyróżnieniem, który Akademia Pomorska uzyskała w zakresie utrzymywania najwyższych standardów jakości kształcenia. Każda praca dyplomowa napisana przez studentów uczelni jest sprawdzana w Internetowym Systemie Antyplagiatowym Plagiat.pl., z którego korzysta ponad 200 szkół wyższych w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.