fot. GK

Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce to było kolejne spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek dwóch sektorów, poświęcone zagadnieniom zlecania zadań. Nowa jakość we wzajemnych relacjach administracji publicznej i organizacji pozarządowych to główne założenia Modelu Kontraktowania Usług Społecznych, wokół którego zbudowany był tegoroczny program kongresu.

fot. GK
fot. GK

W ramach projektu PI „Od partnerstwa do kooperacji”, gmina Ustka oraz 16 innych Jednostek Samorządu Terytorialnego w kraju, testuje innowacyjny Model Kontraktowania Usług Społecznych. Ze względu na to jak istotne w Modelu jest partnerstwo i zaangażowanie, jest on jednym z najnowocześniejszych stylów współpracy stosowanych obecnie w dojrzałych demokracjach i niewątpliwie pierwszym tak kompleksowym w Polsce.

– Ogromnie się cieszę, że Ustka, nie bez przyczyny nazwana Letnią Stolicą Polski, jest gospodarzem II Kongresu Współpracy Lokalnej. To prestiżowe przedsięwzięcie odbywa się w ramach Projektu Innowacyjnego „Od partnerstwa do kooperacji” i współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej. Nasze Miasto jest jedną z 17 jednostek Samorządu Terytorialnego, które miały możliwość wdrożyć innowacyjny Model Kontraktowania Usług Społecznych – mówił Jan Olech, burmistrz Ustki.

II Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce był objęty honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Związku Miast Polskich oraz Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych Splot. Podczas sesji plenarnej podzielonej na dwa panele: ustrojowy i pozarządowy, poruszone zostały tematy zlecania zadań, ich jakości i rozliczania w kontekście nowelizacji prawa oraz efektywności ekonomicznej i społecznej. Odbyły się również panele dyskusyjne i warsztaty dotyczące m.in. poszczególnych typów zlecania zadań proponowanych w Modelu oraz obszarów, których dotyczą.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.