fot. policja.pl

Słupska prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko czterem mężczyznom, którzy wykorzystywali seksualnie niepełnosprawną intelektualnie 14-latkę. Trzem braciom za pedofilie grozi do 12 lat więzienia. Syn jednego z nich z powodu młodego wieku będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

fot. archiwum
fot. archiwum

Sprawa wykorzystywania seksualnego czternastolatki wyszła na jaw, gdy dziewczyna opowiedziała o zdarzeniach kuratorom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku , gdzie się uczyła. Z relacji dziewczyny wynikało, że jej matka często zabierała ją do swojej koleżanki. Za każdym razem gdy, czternastolatka zostawała na noc u swojej „przyszywanej” cioci w domu pojawiali się jej trzej dorośli synowie w wieku od 38 do 24 lat, a także nieletni wnuczek – syn jednego z braci. Cała czwórka przez prawie dwa lata wykorzystywała seksualnie niepełnosprawną intelektualnie dziewczynę.

– Od lata 2012 roku do niemal końca 2013 roku trzej bracia i nieletni syn jednego z nich wykorzystywali seksualnie nastolatkę. Nakłaniali niepełnosprawną intelektualnie dziewczynę do odbywania stosunków i innych czynności seksualnych – mówi Jacek Korycki, rzecznik prokuratury okręgowej w Słupsku.

Dwaj bracia trafili już do słupskiego aresztu, trzeciego poszukuje policja. Syn jednego z nich w momencie popełnienia przestępstwa był nieletni. Będzie więc odpowiadał przez sądem rodzinnym. Bulwersującym przestępstwem poruszeni są nie tylko prokuratorzy prowadzący śledztwo w tej sprawie, ale także biegli psychiatrzy.

– Jest to przestępstwo szczególnie godne potępienia. Czternastolatka nie zdawała sobie sprawy z tego co robi. Mężczyźni wykorzystując jej naiwność nadużyli jej zaufania do osób dorosłych – wyjaśnia Jarosław Kaczmarek, psychiatra.

Choć tylko jeden z braci przyznał się do winy, prokuratorzy pewni są, że cała czwórka dopuściła się pedofilii.

– Nastolatkę przebadali biegli psychiatrzy i jednoznacznie stwierdzili, że nie ma ona skłonności do konfabulowania. Pokrzywdzona złożyła też obszerne zeznania w których bardzo dokładnie opisuje wszystkie czyny których dopuścili się mężczyźni i nastolatek – dodaje Jacek Korycki.

Oskarżonym o pedofilię mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.