Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli / fot. Wikimedia

Pracodawcy RP zapraszają w czwartek 15 maja na debatę z udziałem kandydatów na eurodeputowanych z województwa pomorskiego. Podczas spotkania kandydaci przedstawią swoje pomysły na rozwój gospodarczy regionu. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który będzie uczestniczył w spotkaniu.

Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli / fot. Wikimedia
Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli / fot. Wikimedia

Debata w Sopocie jest częścią cyklu 16 konferencji wojewódzkich, które Pracodawcy RP organizują w ramach projektu Region – Gospodarka – Unia. Okazją do ogólnopolskiej dyskusji na temat przyszłości regionów są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

– Dlaczego skupiamy się na regionach? Bo to właśnie one są siłą gospodarczą naszego kraju, to tam rozgrywa się bitwa o polską gospodarkę – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP. – Bazując na przebiegu debat, przygotujemy rekomendacje dla eurodeputowanych, które zostaną przedstawione w Białej Księdze. W trakcie kadencji będziemy patrzeć na ręce europosłów i sprawdzimy, czy ich działania służą regionom i przedsiębiorcom, czyli rozwojowi polskiej gospodarki – dodaje Prezydent Pracodawców RP. Biała Księga zostanie zaprezentowana 3 lipca 2014 roku w Sejmie RP.

Debata w Sopocie będzie moderowana przez przedstawicieli środowiska naukowego z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) – interdyscyplinarnego ośrodka badawczego i dydaktycznego, który działa w ramach Instytutu Ameryk i Europy na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się on w studiach regionalnych i lokalnych oraz w zagadnieniach polityki regionalnej oraz strategii działania samorządów terytorialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.