mat. prasowy

Już w najbliższą niedzielę 11 maja rowerzyści z całego regionu spotkają się w Swołowie. Swoją siłę zaprezentują podczas I Wiejskiej Masy Krytycznej WKOŁO SWOŁOWO.

mat. prasowy
mat. prasowy

Masa krytyczna to nic innego, jak wspólny przejazd wszystkich rowerzystów dookoła Swołowa – stąd nazwa imprezy WKOŁO SWOŁOWO – której celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę budowy ścieżek rowerowych na obszarach wiejskich. Całodniowy piknik rowerowy organizują wspólnie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie z rowerzystami ze Słupska, Ustki, Sławna, Postomina i Koszalina.

W tym roku swołowska impreza będzie kręcić się wokół fotografii – zostanie otworzona wystawa starych, drewnianych aparatów fotograficznych ze zbiorów Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, a członkowie STR „Szprycha” wygłoszą prelekcję połączoną z pokazem zdjęć z wyprawy „Rowerem wzdłuż Dunaju”. Podczas imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Rower na wsi”.

Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in.: wspólne ognisko z kiełbaskami (kiełbaska w cenie biletu), konkursy rowerowe z atrakcyjnymi nagrodami. Na miejscu będzie można także wyregulować rower w serwisie i oznakować rower przez policję. Wjazd na imprezę kosztuje 6 zł.

Impreza w Swołowie rozpocznie się o godz. 11. Planowane zakończenie imprezy około godz. 15.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.