KMP Słupsk

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o napad na kiosk, do którego doszło kilka tygodni temu w centrum Słupska. W mieszkaniu zatrzymanego, śledczy znaleźli atrapę pistoletu, którym sprawca groził ekspedientce. Za to przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Słupsk
KMP Słupsk

Do napadu na kiosk doszło 24 marca br. w centrum Słupska. Wówczas do okienka podszedł mężczyzna, który trzymając w ręku przedmiot przypominający pistolet, groził ekspedientce żądając od niej wydania pieniędzy. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej kobiety, pod pretekstem sięgnięcia do kasy postanowiła ukryć się, za regałem w kiosku. Napastnik nie widząc jej, po chwili uciekł w stronę pobliskich domów. Pokrzywdzona natychmiast zawiadomiła policjantów.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Śledczy pracując na miejscu zdarzenia zabezpieczali ślady oraz ustalali i przesłuchiwali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania bardzo dokładnie analizowali wszystkie zebrane w sprawie materiały, sprawdzali każdy sygnał i każdą uzyskaną informację. Analizowano także monitoring tamtej części miasta.

Dzięki drobiazgowej i żmudnej pracy, funkcjonariusze zebrali informacje, które pozwoliły na wytropienie napastnika. Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu słupskiego. W trakcie przeszukania mieszkania gdzie przebywał, śledczy znaleźli narzędzie, którym prawdopodobnie posługiwał się w chwili rozboju. Był to łudząco podobny do prawdziwego plastikowy pistolet na kulki.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – mówi Robert Czerwiński rzecznik słupskiej policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.