fot. muzeum.swolowo.pl

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie powalczy o tytuł jednego z 7 cudów funduszy Unii Europejskiej. Głosowanie internetowe już trwa!

fot. muzeum.swolowo.pl
fot. muzeum.swolowo.pl

W ogólnopolskim konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Unii Europejskiej”, organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury, nominowane są najlepsze polskie projekty turystyczne i rekreacyjne współfinansowane z funduszy UE. Nagrody główne przyznawane są w siedmiu kategoriach. Swołowskie muzeum zostało nominowane w kategorii „obiekt turystyczny” za projekt „Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę – etap II – rozbudowa filii MPŚ w Swołowie”.

– Cieszymy się bardzo, że spośród 273 zgłoszeń wybrano nas do ścisłej czołówki. Jest to ogromny sukces, czujemy satysfakcję, że wieloletni trud słupskich muzealników został doceniony. Pozwalamy sobie mieć nadzieję, że uda nam się znaleźć w gronie laureatów konkursu. Pełni emocji będziemy oczekiwać na uroczystą galę podsumowania konkursu, która ma się odbyć na przełomie maja i czerwca w Warszawie – mówi Marzenna Mazur, dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego.

Muzeum w Swołowie o zaszczytny tytuł „Cucu Funduszy UE” powalczy z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (nominowane za Galicyjski Rynek) i Polską Filharmonią Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (nominowana za adaptację i wyposażenie Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego).

O tym, kto zwycięży w każdej z kategorii zadecyduje Kapituła Konkursu. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali na przełomie maja i czerwca, która odbędzie się w Warszawie. Konkurs obecny jest także w Internecie – swój głos można oddać do 2 maja na stronie www.polskapieknieje.org.pl.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, oprócz statuetki „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablicy pamiątkowej i dyplomu otrzymają pakiety promocyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.