fot. MBP Słupsk

Co roku, w każdą ostatnią sobotę marca, World Wide Fund for Nature (Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody) – WWF organizuje akcję Godzina dla Ziemi. Każdego roku miliony osób na całym świecie, poprzez symboliczny gest wyłączenia światła, pokazuje swoją troskę o przestrzeń, w której istnieje. Cały świat jednoczy się i uświadamia, że poprzez codzienne nawyki mamy wpływ na środowisko, z którego zasobów czerpiemy.

fot. MBP Słupsk
fot. MBP Słupsk

Najbardziej znane obiekty gasną na godzinę: Wieża Eiffla w Paryżu, Pałac Buckingham w Londynie, most Golden Gate w San Francisco, Opera w Sydney. W Polsce jak do tej pory zadeklarowało się ponad 60 miast, wyłączone zostanie między innymi oświetlenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Akcja ta, organizowana już po raz 8, jest największą inicjatywą społeczną, do której włącza się każdy, dla kogo dobro planety jest ważne. Tutaj żyjemy, w określonych zależnościach i o ten nasz „dom” powinniśmy dbać jak najlepiej potrafimy. Zaczynając od całkiem małych codziennych działań: segregując śmieci, odkładając makulaturę, oszczędzając wodę i energię elektryczną. Dlatego, że wszystko to się liczy, bo ma wpływ na środowisko, którego zapasy nie są przecież niewyczerpalne.

Słupska biblioteka po raz drugi angażuje się w działania WWF. W ubiegłym roku na Starym Rynku w Słupsku przeprowadziła akcję „Zacofani, czyli zabawy unplugged”. Organizatorzy pokazali, że można świetnie bawić się bez komputera, na świeżym powietrzu, przy zabawach wymyślonych jeszcze przez nasze babcie i dziadków.

Zapraszamy 29 marca o godz. 20.30 na Stary Rynek do posłuchania standardów muzyki lat 60-70. Organizatorzy zagrają na instrumentach z recyklingu w strojach inspirowanych ruchem hipisowskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.