mat. prasowy

20 marca o godz. 18.00 w Teatrze Rondo zostanie otwarta wystawa fotografii Romana Timofiejuka pt. „H&O Harmonia Obiektywna”. Wystawę można będzie oglądać do 7 kwietnia w godz. 11.00-17.00.

mat. prasowy
mat. prasowy

Zdjęcia, które składają się na ekspozycję „H&O Harmonia Obiektywna” autor tworzył od 2009 r. Fotografując nadmorskie okolice polskiego Wybrzeża ponownie zwrócił się do fotografii czarno-białej. Po latach wykonywania setek zdjęć reklamowych gdzie kolor był najważniejszym elementem przekazu treści, nastąpiło u niego przesycenie barwnymi plamami i w naturalny sposób skierowało go do patrzenia poprzez czarno-biały filtr.

Ten odkryty na nowo rodzaj fotografii pozwala skupić się na istotnych elementach krajobrazu. A ponieważ czarno-białe zdjęcia mają unikalne piękno samo w sobie więc może dlatego stają się abstrakcyjne i atrakcyjne. Założeniem autora jest taka artystyczna interpretacja nadmorskich i nie tylko, plenerów, aby wykonać zdjęcie czyste, minimalistyczne w formie i skromne w treści. Pomija zbyt emocjonalne tematy i miejsca. Lubi fotografować w zaczarowanych porach dnia, w brzydką, deszczową lub śnieżną pogodę. Umiejętnie kadruję obraz. Manipulując kontrastem i doświetleniem, dąży do absolutnej czystości i porządku na zdjęciu. Czasami jeżeli to konieczne stosuje koloryzowanie obrazu. Stara się jednak nie upiększać rzeczywistości, tylko ją kopiować. Wyszukuje w naturze elementy nadające całości harmonijny i spokojny wygląd, tworząc obrazy, które odzwierciedlają piękno i urok fotografowanych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.