fot. GK

Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Słupsku postanowili wspólnie jeść drugie śniadanie. Aby zachęcić uczniów do zdrowych i regularnych posiłków ze szkolnego sklepiku zniknęły wszystkie niezdrowe produkty. Dodatkowo wydłużono przerwę śniadaniową i przygotowano sale, w których młodzież i pedagodzy jedzą wspólne posiłki.

fot. GK
fot. GK

W większości polskich szkół uczniowie skazani są na jedzenie śniadań  na szkolnym korytarzu, jeżeli oczywiście śniadanie do szkoły w ogóle zabrali. Zupełnie inne zwyczaje panują w Gimnazjum nr 2 w Słupsku,  gdzie uczniowie jedzą śniadania wspólnie z nauczycielami. Aby nie jeść najważniejszego w ciągu dnia posiłku w pośpiechu szkoła wydłużyła  o 15 min przerwę śniadaniową.

– To bardzo fajny pomysł. Dużo przyjemniej jeść śniadanie przy stole w sali niż  na podłodze na holu. Do tej pory nigdy nie przynosiłem śniadania do szkoły. Teraz każdego wieczoru pamiętam, żeby przygotować sobie kanapki – mówią uczniowie.

Wspólne posiłki w klasach zmobilizowały młodzież i pedagogów nie tylko do przygotowywania drugiego śniadania, ale także do zdrowego odżywiania.

– Uczniowie przynoszą na śniadania tylko produkty. Gdy u kogoś na stole pojawi się niezdrowe jedzenie inni uczniowie od razu to wytykają- mówi Katarzyna  Duda, nauczycielka.

– Najbardziej cieszę się z tego, że w naszej szkole przestało być obciachem przynoszenie drugiego śniadania – dodaje Jolanta Wiśniewska, dyrektor Gimnazjum nr 2 Słupsku.

Prawdziwą przemianę przeszedł także szkolny sklepik, w którym nie ma ani jednego niezdrowego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.