scania.pl

Producent autobusów Scania zamierza zwolnić 250-ciu pracowników, w tym 200-stu z fabryki znajdującej się w Słupsku.

scania.pl
scania.pl

Obecnie posiadamy znaczne nadwyżki zdolności produkcyjnych w sektorze autobusów miejskich. Dlatego musimy podjąć szeroko zakrojone działania restrukturyzacyjne w celu dostosowania naszej struktury organizacyjnej do wymogów rynku. To jest jedyna słuszna droga, aby długoterminowo zabezpieczyć naszą pozycję dostawcy kompletnych autobusów miejskich – powiedział Klas Dahlberg, Vice Prezes Scania Buses & Coaches.

W słupskiej fabryce Scania pracuje ponad 500 osób. Zwolnionych ma zostać około 200-stu pracowników. Zmiany strukturalne będą obejmować zarówno działy badań i rozwoju, zakupów oraz działy bezpośrednio produkcyjne autobusów miejskich wraz z administracją.

Zwolnienia dotyczą również około 50-ciu osób zatrudnionych w siedzibie głównej w Södertälje, w Szwecji. Tam zmiany będą obejmować dział badań i rozwoju, jak również dział zakupów dla autobusów Scania Citywide. Zwalnianym pracownikom oferowane będzie dalsze zatrudnienie w podobnych działach w Scania CV AB.

Zmniejszenie zatrudnienia ma obniżyć koszty ponoszone przez firmę o około 70 mln koron.

Scania zmaga się z coraz mniejszą ilością zamówień na autobusy. W rekordowym 2010 roku z taśm produkcyjnych zjechało około 600 autobusów miejskich Scania Citywide, które trafiły m.in. do Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Dla porównania w 2013 roku sprzedano mniej niż 100 sztuk takich pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.