fot. MBP Słupsk

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku otrzymała wspaniały dar od niemieckiej wytwórni płytowej ACT, w postaci 50 płyt kompaktowych z europejską muzyką jazzową i folkową.

fot. MBP Słupsk
fot. MBP Słupsk

Założycielem Monachijskiej wytwórni jest Siegfried Loch, z urodzenia … słupszczanin. Siegfried Loch to czołowy producent muzyczny, związany z branżą muzyczna od lat 60. Pracował dla wytwórni EMI Electrola, Philipsa oraz WEA. W 1992 roku założył wytwórnię ACT. Nagrywają dla niej czołowi przedstawiciele europejskiego jazzu, w tym wielu Polaków z Leszkiem Możdżerem na czele. Do gwiazd wytwórni należą: Lars Danielsson – szwedzki kontrabasista, E.S.T (Esbjorn Svensson Trio) szwedzka grupa jazzowa, Ceacilie Norby – duńska wokalistka, Michael Wollny – niemiecki pianista. Z Polskich artystów oprócz Leszka Możdżera nagrywa Paweł Kaczmarczyk młody, rewelacyjny pianista, Vladyslav Sendecki, Adam Bałdych.

– Dla słupskich miłośników jazzu będzie to wspaniały dar. Mamy też nadzieję na spotkanie na żywo z panem Siegfriedem Lochem w ramach Klubu Czarnego Krążka, a że ostatnio nasze nadzieje i marzenia spełniają się, więc wszystko jest możliwe – mówi Danuta Sroka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.