mat. prasowy

27 lutego gościem Klubu Czarnego Krążka będzie Mieczysław Krymski, pasjonat muzyki, który od ponad 50-u lat kolekcjonuje płyty gramofonowe: szelakowe i winylowe. Interesuje się historią polskich tłoczni płyt oraz działalnością wytwórni fonograficznych. Na spotkaniu zaprezentuje jedne z pierwszych płyt gramofonowych dostępnych na rynku krajowym i zagranicznym.

mat. prasowy
mat. prasowy

Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w Dziale Multimedia Biblioteki przy ul. Grodzkiej 3 w Słupsku.

Mieczysław Krymski mieszka w Żochowie w gm. Potęgowo. Na co dzień obcuje z przyrodą i to doświadczenie wyraźnie kształtuje jego wyobrażenie świata. Należy do pasjonatów regionalnej poezji, skupionych w nieformalnej grupie poetyckiej „Wtorkowe Spotkania Literackie” działającej przy Starostwie Powiatowym w Słupsku. Od dzieciństwa też zbiera płyty i sprzęt do ich odtwarzania. Początkowo kolekcjonował płyty z lat 40. i 50., później zaczął się interesować starszymi wydawnictwami. Zdobywał je na sklepowych wyprzedażach, wyszukiwał na bazarach i strychach.

Podczas spotkania w Klubie Czarnego Krążka gość specjalny zaprezentuje kilka płyt z początkowego okresu działalności rodzimej fonografii. Zabrzmią wydawnictwa takich firm jak Syrena Record i Syrena Grand Record. Mieczysław Krymski zademonstruje też płyty z okresu międzywojennego, z pierwszych lat powojennych oraz krążki tłoczone przed I wojną światową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.