mat. prasowy

Wszystkich miłośników słowa, poezji, teatru i śpiewu zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs, adresowany do szerokiej rzeszy pasjonatów sztuki scenicznej, rokrocznie skupia setki uczestników i wyłania najbardziej utalentowanych wykonawców z całej Polski.

mat. prasowy
mat. prasowy

Tradycją OKRu stały się już liczne sukcesy recytatorów, aktorów i piosenkarzy ze Słupska i regionu słupskiego. Dlatego zapraszamy serdecznie uczestników z naszego regionu do uczestnictwa w konkursie. Osobom, które po raz pierwszy chciałyby spróbować swoich sił w tych artystycznych zmaganiach, przypominamy także, iż instruktorzy Ośrodka Teatralnego Rondo, służą pomocą i radą w przygotowaniu występów.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, jest imprezą skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w formie czterech odrębnych turniejów: Turniej Recytatorski, Turniej „Wywiedzione ze słowa”, Turniej Teatrów Jednego Aktora, Turniej Poezji Śpiewanej.

Ruch recytatorski, związany z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim, jest jednym z najtrwalszych zjawisk w polskiej kulturze. Od blisko 60 lat OKR, cieszy się uznaniem kolejnych pokoleń. Znaczenia i trwałości niezwykłego w skali światowej zjawiska nie zachwiały ani przemiany w życiu społecznym, ani pojawienie się nowych tendencji i mód w sztuce, ani zmiany strukturalne i ekonomiczne w życiu kulturalnym.

Eliminacje powiatowe konkursu odbędą się 22 marca (sobota) w Ośrodku Teatralnym Rondo. Zgłoszenia należy przesłać w terminie do 14 marca 2014 na adres: Słupski Ośrodek Kultury – Teatr Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk.

Więcej informacji, regulamin, oraz karty zgłoszenia pod pobrania na stronach: www.sok.slupsk.pl oraz www.tkt.art.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.