mat. prasowy

W piątek 20 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do Teatru Rondo na kolejne przedstawienie Teatru „Pivetta”. Na scenie zobaczymy Małgorzatę Sokołowską, która zaprezentuje monodram „Stół” w reżyserii Wiesława Dawidczyka.

mat. prasowy
mat. prasowy

Stół to mebel towarzyszący ludzkości od wielu tysięcy lat, a jego funkcja na przestrzeni wieków nie zmieniła się. Był więc stół, podobnie jak dzisiaj, „osią” życia rodzinnego, wokół którego gromadzili się członkowie rodziny by spotkać się ze sobą, porozmawiać, spożyć posiłek.

Oczywiście, w dobie komercjalizacji każdego aspektu naszego życia, zmienia się także funkcja i znaczenie stołu. Coraz częściej staje się zbędnym sprzętem czy wręcz zawalidrogą.

W monodramie „Stół” tytułowy przedmiot, dzięki pięcioletniemu chłopcu, nabiera nowego wymiaru i znaczenia, stając się domem, miejscem schronienia. Wielu z nas pamięta zapewne jeszcze zabawy w domu pod stołem czy dla naszego bohatera będzie to tylko zabawa?

Wiesław Dawidczyk

Bilety: 15 zł normalny, 7 zł ulgowy.

1 KOMENTARZ

  1. Z tymi monodramami to jest różnie. Ostatnio wydaje mi się, że zarówno autorzy tychże, jak i wielu spośród wykonawców, epatują publiczność albo świętością na pokaz, albo choróbskami w rodzaju raka wszystkiego. Ludzie, nie na tym rzecz polega, świat nie jest, do czarta, aż taki czarny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.