KMP Słupsk

„Rola rzecznika prasowego w Policji oraz na czym polega współpraca z nowoczesnymi mediami?” – to temat lekcji przeprowadzonej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku przy ul Kołłątaja. Młodzież jak sami o sobie mówią, to przyszli policjanci. Uczą się w zupełnie nietypowej klasie o profilu „bezpieczeństwo narodowe”.

KMP Słupsk
KMP Słupsk

Spotkanie z Rzecznikiem Prasowym Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku, zainaugurowało serię lekcji dotyczących współpracy z mediami przedstawicieli różnych instytucji publicznych w Słupsku. Młodzież z liceum, jak sama o sobie mówi, to przyszli policjanci. Szkoła mieści się przy ulicy Kołłątaja w Słupsku i jest drugą o takim profilu w tym mieście. Uczniowie na co dzień oprócz przedmiotów typowych jak język polski, matematyka czy historia, mają zajęcia z przedmiotów dotyczących „bezpieczeństwa narodowego” ukazanego min przez pryzmat pracy i struktury służb mundurowych w tym Policji.

W trakcie wykładu, uczniowie zadawali rzecznikowi pytania związane z codziennym wykonywaniem jego pracy i interesowali się sferą medialną w naszym kraju. Podczas prezentacji multimedialnej, rzecznik przedstawił im najważniejsze akty prawne regulujące jego zadania, wskazując przy tym przepisy Ustawy Prawo Prasowe.

W związku z dużym zainteresowaniem licealistów na tego typu zajęcia dydaktyczne, już zaplanowano na przyszły semestr kolejne spotkania z policjantami różnych pionów Komendy Miejskiej w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.