KWP Gdańsk

Dzięki gdańskim policjantom nie doszło do tragedii. W sobotę wieczorem zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który biegał po osiedlu z maczetą. Policję wezwali wystraszeni mieszkańcy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy 24-latku marihuanę i kilkanaście porcji amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Z kolei posiadanie niebezpiecznego przedmiotu to wykroczenie, za które sąd może orzec m.in. grzywnę nie niższą niż 3 tys. zł.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

W sobotę wieczorem dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony, że na Stogach, po okolicy biega nietrzeźwy mężczyzna, który wymachuje maczetą. Policjanci z Referatu Interwencyjnego natychmiast przyjechali na miejsce. Mężczyzna, na widok mundurowych ruszył w ich kierunku. Funkcjonariusze wezwali mężczyznę do uspokojenia się i odrzucenia niebezpiecznego narzędzia. Sytuacja stała się bardzo poważna.

24-letni gdańszczanin w końcu posłuchał policjantów i odrzucił maczetę. Funkcjonariusze od razu zatrzymali go. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego 1,6 promila alkoholu. W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli przy nim marihuanę i jedenaście porcji amfetaminy.

W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń. Trwają dalsze czynności w sprawie. Niewykluczone, że mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, będzie odpowiadał za posiadanie niebezpiecznego narzędzia za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 3 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.