KWP Gdańsk

Policjanci z Sopotu zatrzymali 32- latka z Wejherowa, który malował sprejami elewację kamienicy przy Al. Niepodległości. Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej, która straty oszacowała na ponad 1200 złotych. To nie jedyny wandal zatrzymany w tym miesiącu przez sopockich mundurowych.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

Tuż po północy 7 listopada kryminalni z Sopotu jadąc Al. Niepodległości zauważyli mężczyznę, który maluje sprayami elewację kamienicy. Wandal został zatrzymany przez kryminalnych. Sprawca na elewacji namalował farbą znak graficzny o wymiarze 5 metrów kwadratowych. Funkcjonariusze przy 32-letnim mieszkańcu Wejherowa zabezpieczyli reklamówkę z farbami, rękawice oraz szablon z wzorem. Wczoraj policjanci przyjęli od pokrzywdzonej właścicielki kamienicy zawiadomienie o uszkodzonej elewacji. Kobieta oszacowała straty na 1.2 tys. złotych. Policjanci sprawdzają czy 32- latek nie ma na koncie jeszcze innych tego typu czynów.

To nie jedyny wandal zatrzymany w tym miesiącu przez sopockich mundurowych. Na początku miesiąca policjanci zatrzymali trzech nieletnich, którzy zniszczyli elewację bloku przy ul. Cieszyńskiego. Do zatrzymania nieletnich przyczynił się czujny mieszkaniec, który podczas wieczornego spaceru z psem zauważył trójkę młodych ludzi malujących ścianę budynku. Mężczyzna od razu zadzwonił po policjantów, którzy zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców Sopotu.

Policjanci sprawdzają, czy młodzi ludzie nie maja na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów.

Niebawem sprawą wandali zajmie się sąd rodzinny. W tym wypadku straty wynoszą ponad 600 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.