sxc.hu

Już 9 listopada w Szymbarku będzie można spróbować swoich sił w Dyktandzie Języka Kaszubskiego. Zgłoszenia należy przesłać do 31 października!

sxc.hu
sxc.hu

Konkurs znajomości zasad pisowni kaszubszczyzny cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku do udziału w dyktandzie kaszubskim, które odbyło się w Strzepczu, zgłosiło się 168 osób.

Tegoroczna, dwunasta edycja Dyktanda Języka Kaszubskiego odbędzie się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku. Uczestnicy wystartują w pięciu kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dorośli oraz profesjonaliści, nauczyciele języka kaszubskiego.

9 listopada, oprócz samego dyktanda dla uczestników przygotowano szereg atrakcji m.in. wycieczkę wozami drabiniastymi do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz występ zespołu „Marzëbiónczi”.

Organizatorami konkursu są: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Gmina Steżyca oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remùsowi Drëszë”. Dyktando ma na celu podnoszenie rangi kaszubszczyzny i propagowanie jej pisanej formy, wdrażanie zasad pisowni języka kaszubskiego oraz popularyzację twórczości związanej tematycznie z krajobrazem Kaszub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.