technicontargi.amberexpo.pl

W dniach 24-25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbędzie się dziewiąta edycja Targów Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji „Technicon Innowacje”.

technicontargi.amberexpo.pl
technicontargi.amberexpo.pl

Technicon Innowacje to impreza wystawiennicza zorientowana na poszukiwanie i rozpowszechnianie innowacji w wielu dziedzinach, m.in. automatyce, biotechnologii, elektroenergetyce, energetyce odnawialnej, informatyce i telekomunikacji, medycynie, przemyśle chemicznym, robotyce, inżynierii morskiej czy transporcie.

Wyniki swoich prac przedstawiają nie tylko doświadczone zespoły naukowo-badawcze i firmy innowacyjne, ale również młode talenty, prezentujące świeże pomysły, innowacyjne rozwiązania i prototypy produktów. Targi to świetne miejsce kontaktu między światem nauki, biznesu i przemysłu.

Tradycyjnie Targom towarzyszyć będzie Konkurs o Grand Prix Innowacje 2013 oraz o Medal Mercurius Gedanensis przyznawany za najlepszy produkt prezentowany na Targach. Najciekawsze projekty utytułowane zostaną również nagrodami specjalnymi.

Podczas Targów zaprezentowanych zostanie blisko 100 wynalazków, a wśród nich m.in. wskaźnik rozmrożenia Chill-ID (produkt przeznaczony do ochrony konsumenta, wskazujący czy dany produkt został rozmrożony w trakcie transportu, składowania lub przechowywania) z Politechniki Gdańskiej. Uczelnia zaprezentuje również sposób bezstykowej lokalizacji przewodów jezdnych sieci trakcyjnej, zwłaszcza do celów pomiarowych; bezprzewodowy system do głosowania; hybrydowy system lokalizacji w czasie rzeczywistym, a także DOMESTIC – platforma do wspomagania osób starszych lub przewlekle chorych w warunkach domowych. Poza tym uczestnicy będą mogli zobaczyć skaner 3D twarzy, którego zaprezentuje Smarttech Sp. z o.o., czy elektryczny rower sportowy, którego projektantem jest Akademia Morska w Gdyni.

Patronat honorowy na Targami sprawują: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Już po raz drugi Targom „Technicon Innowacje” towarzyszyć będą organizowane przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” Pomorskie Dni Energii.

Wstęp na Targi jest bezpłatny. Będą one otwarte w czwartek od 10.00 do 17.00 oraz w piątek od 10.00 do 16.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.