Sopot promuje Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce

10 października 2013r. | Drukuj

Sopot organizuje w Krakowie oraz Zakopanem promocję IAAF Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014. To już kolejne miasta – po Szwecji i Toruniu oraz sopockim molu – w których miasto promuje Mistrzostwa.

fot. UM Sopot

fot. UM Sopot

W Krakowie Miasteczko Lekkoatletyczne będzie można znaleźć na Placu Szczepańskim. 10 października w godzinach 10.00-13.00 odbywać będą się Zawody Międzyszkolne w biegu płotkarskim na dystansie 15m na czas, w których udział mogą wziąć drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe oraz Gimnazja. Regulamin przewiduje podział na trzy kategorie wiekowe. Rywalizować między sobą będą drużyny klas I-III oraz IV-VI ze zgłoszonych Szkół Podstawowych oraz Szkoły Gimnazjalne. Drużyny szkolne, które uzyskają najlepszy czas w danej kategorii mają szansę wygrać medale oraz vouchery na Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, które odbędą się w Ergo Arenie w dniach 22-23 lutego 2014 roku.

Po zakończeniu Zawodów każdy z odwiedzających będzie mógł spróbować swoich sił w biegu przez płotki na dystansie 15 metrów oraz obejrzeć sprzęty sportowe używane w lekkoatletyce. Dla wszystkich uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody, promujące Mistrzostwa.

Podobna promocja odbędzie się w Zakopanem 11 października na Dolnej Równi Krupowej w godz. 10.00-12.30, gdzie będą miały miejsce Zawody Międzyszkolne. Po zakończeniu zawodów Miasteczko Lekkoatletyczne zostanie przeniesione na Krupówki przy Oczku Wodnym,  godz. 14.00-16.00.

Organizowana przez Sopot promocja ma na celu przybliżenie uczestnikom konkurencji lekkoatletycznych oraz poinformowanie o przyszłorocznej imprezie.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze