mat. prasowe

Miasta: Gdańsk, Gdynia, Sopot i Słupsk zacieśniają współpracę inwestycyjną i wspólnie w ramach inicjatywy Invest in Pomerania promują swoją ofertę na targach Expo Real w Monachium.

mat. prasowe
mat. prasowe

Targi Expo Real od wielu lat są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży inwestycji i nieruchomości komercyjnych na świecie. Podczas tegorocznej edycji (7-9 października) organizatorzy spodziewają się 38 tysięcy odwiedzających oraz 1700 wystawców z 71 krajów. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli i pośredników nieruchomości, miast i regionów, banków, deweloperów, stref ekonomicznych czy firm zarządzających nieruchomościami.

– Pomorze ma bardzo dużo do zaoferowania. Nieruchomości, którymi dysponuje region, sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja – mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor Invest in Pomerania. To bardzo ważne, że możemy wspólnie jako Invest in Pomerania promować swoje oferty wśród najważniejszych graczy w branży nieruchomości. Targi w Monachium to dla nas szansa na kolejne ważne inwestycje w regionie.

– Oferta inwestycyjna Gdyni jest unikalna, a położone nad samym morzem tereny, które do niedawna pełniły funkcje przemysłowe to prawdziwe perły. Tym niemniej nawet klejnoty wymagają oprawy i promocji, a to znacznie lepiej jest zapewnić współpracując, niż samodzielnie – dodaje Katarzyna Gruszecka – Spychała, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Gdyni.

– Jako Trójmiasto i Słupsk tylko razem możemy śmiało konkurować z innymi europejskimi metropoliami. Jesteśmy wstanie ponieść wspólnie koszty wystawienia stoisk na najważniejszych wydarzeniach targowych i koszty reklamy. Żadne z miast w pojedynkę nie byłoby wstanie efektywnie dotrzeć do potencjalnych inwestorów. Szczególnie, że innych inwestorów szuka Słupsk, a innych Sopot – mówi Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu. Jest to też szansa dla mniejszych gmin województwa, które mogą dołączyć swoje oferty. I tak na końcu wszyscy wydadzą pieniądze w Sopocie.

 – Miasto Gdańsk za pośrednictwem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.(GARG), członka inicjatywy Invest in Pomerania, poszukuje w szczególności inwestorów działających w branży logistycznej, realizując tym samym strategię Gdańska jako hubu logistycznego, podkreśla Dyrektor Biura Inwestycji GARG, Tomasz Matjaszczuk.

 – Miasto Słupsk zaraz po Trójmieście jest największym miastem w Województwie Pomorskim. Bliskość Morza Bałtyckiego oraz atrakcyjne tereny inwestycyjne na terenie Miasta i Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czynią Słupsk miejscem, w którym warto inwestować – mówi Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Słupsku.

 Podczas targów odbędzie się 80 sympozjów, konferencji i dyskusji panelowych, na których ponad 400 ekspertów będzie poświęcało uwagę rozmaitym zagadnieniom branży nieruchomości, finansów i inwestycji.

 Każdego roku Polska i jej regiony mają swoje silne przedstawicielstwo na targach Expo Real. W 2011 roku w targach wzięło udział było wystawców z kraju oraz ponad 490 odwiedzających.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.