fot. policja.gov.pl

Policjanci ze słupskiej komendy uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Zakończenie lata i nowy rok szkolny były świetną okazją do przekazania uczestnikom festynu niezbędnych informacji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – Bezpiecznie w drodze do szkoły.

fot. policja.gov.pl
fot. policja.gov.pl

Policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Jeszcze przed wakacjami spotykali się z młodzieżą słupskich szkół uświadamiając ich jakie zagrożenia niesie za sobą lekkomyślne podejście do zasad ogólnego bezpieczeństwa. W zeszłym tygodniu policjanci ze Słupska zaproszeni zostali do oficjalnej uroczystości kończącej tegoroczne wakacje. Festyn zorganizował słupski MOPR, który jak co roku wspólnie z funkcjonariuszami dbał o aktywny i bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wolnego czasu. W trakcie festynu dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu: radiowozów i nowoczesnych motocykli. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła akcja znakowania rowerów. Specjalnym urządzeniem nanosi się w kilku miejscach roweru numerację, będącą dodatkowym zabezpieczeniem przed złodziejami. Wszystkie oznakowane rowery wprowadzane są później do policyjnego systemu .

 Podczas tego pikniku policjanci rozdawali dzieciom i ich opiekunom ulotki propagujące bezpieczne wzorce zachowań. Miejmy nadzieję, że nabyta wiedza, będzie wykorzystana przez najmłodszych w trakcie zbliżającego się roku szkolnego – mówi Robert Czerwiński –  rzecznik prasowy słupskiej Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.