Fot. policja

Dwaj mężczyźni z Elbląga włamali się na teren ośrodka prezydenckiego w Juracie. Gdy zatrzymała ich policja, okazało się, że to uzbrojeni po zęby miłośnicy survivalu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Fot. policja

Wczoraj po godz. 20.00 dyżurny puckiej komendy odebrał zgłoszenie o zaparkowanym i utrudniającym wyjazd z terenu byłej jednostki wojskowej przy trasie Jurata – Hel samochodzie osobowym. Funkcjonariusze z komisariatu w Juracie na miejscu zauważyli, że w fordzie znajduje się długa broń oraz część wyposażenia taktycznego. Chwile później pucka komenda otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu nieznanych osób na teren ośrodka prezydenckiego.

Fot. policja

Jak się okazało dwaj mieszkańcy Elbląga najpierw rozcięli siatkę ogrodzeniową, a następnie weszli na teren ośrodka. Kiedy zorientowali się, że teren jest chroniony wrócili zaparkowanego samochodu. Tam jednak czekali już na nich mundurowi z Juraty. Funkcjonariusze zatrzymali i rozbroili obu mężczyzn. 29 i 30-latek posiadali na sobie odzież przypominającą wojskowy mundur, wyposażeni byli również w noże, broń pneumatyczną imitującą pistolety Walter oraz inny sprzęt. W samochodzie znajdowały się ponadto m.in. kamizelki taktyczne oraz karabinki pneumatyczne.

Jak ustalili śledczy zatrzymani mężczyźni to miłośnicy survivalu, którzy na terenie leśnym w Helu rozbili namiot i zorganizowali sobie „działania taktyczne”. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a samochód oraz całe wyposażenie zostało zabezpieczone przez policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że zarówno broń krótka, jak i długa to wiatrówki – repliki na śrut i plastikowe kulki.

Fot policja

Jeszcze dzisiaj obaj zostaną przesłuchani, usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia oraz wtargnięcia na ogrodzony teren ośrodka prezydenckiego. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wtargnięcie na ogrodzony teren kara nawet do roku pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.