W ramach drugiego konkursu grantowego Funduszu Akumulator Społeczny, organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym z trzech powiatów (lęborski, wejherowski, pucki) Stowarzyszenie EDUQ z Lęborka przekazało 65 673,11 zł na realizację 54 projektów społecznych.

eduq-akumulator-1
fot. Stowarzyszenie EDUQ

Uroczyste podpisanie umów odbyło się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku. Na przedstawione we wnioskach działania można było otrzymać do 5000 zł. W trzech powiatach, których operatorem jest Stowarzyszenie EDUQ złożono 171 wniosków – 54 z nich otrzymały finansowanie.

– Fundusz funkcjonuje na całym Pomorzu, ale to na naszym terenie obserwujemy największą aktywność mieszkańców. Z samego powiatu lęborskiego wpłynęło do nas 91 wniosków, zaledwie o jeden mniej niż w tak dużej aglomeracji jaką jest Gdańsk – mówi Magdalena Pipka, animatorka Akumulatora Społecznego w Stowarzyszeniu EDUQ. – Staramy się wspierać małe inicjatywy, projekty w których mieszkańcy wnioskują o 500zł, czasem nawet mniej. Są aktywni, pozyskują sponsorów, wykorzystują wolontariat. Dzięki temu nasza pomoc owocuje świetnymi inicjatywami – dodaje.

https://www.facebook.com/EduqPoland/videos/1070403186322045/

Finansowanie otrzymują wnioski, w których zaplanowano działania na rzecz dobra wspólnego. W ten sposób, Stowarzyszenie EDUQ wspiera organizację wystaw, imprez integracyjnych, turniejów sportowych, wyjazdów edukacyjnych czy wyposażenia miejsc służących lokalnej społeczności.

Informację o kolejnych konkursach grantowych można uzyskać śledząc fanpage Stowarzyszenia EDUQ pod adresem: www.facebook.com/eduqpoland lub odwiedzając stronę www.eduq.pl.

Zadanie „Pomorski aktywator społeczny – małe inicjatywy, duże zmiany!” jest współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dodatkowe środki Stowarzyszenie EDUQ pozyskuje z jednostek samorządu – Starostwa Powiatowego w Lęborku, Gminy Cewice, Gminy Miasto Łeba oraz Gminy Luzino.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.