fot. KPP Puck

Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono nielegalnie złowione ryby. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.

fot. KPP Puck
fot. KPP Puck

Policjanci pracujący w ogniwie wodnym w Pucku prowadzą na co dzień działania skierowane przeciwko kłusownikom. Podczas służby mundurowi przeszukują wielki obszar akwenu wodnego jakim jest zatoka Pucka. Wówczas zabezpieczane są narzędzia kłusownicze. W trakcie działań kontrolowane są również obszary płycizny gdzie istnieje podejrzenie, że kłusownicy ustawiają sidła, w które zostają schwytane duże ilości ryb.

Ostatnia kontrola akwenu przeprowadzona przez mundurowych miała na celu ochronę środowiska jak również wykrycie prowadzenia odłowu ryb bez rejestracji działalności rybołówczej i uprawnień wędkarskich, używania do połowu nielegalnych i niedopuszczalnych narzędzi.

Efektem pracy puckich policjantów jest zabezpieczenie dwóch zestawów rybackich sieci typu żak, trzech pułapek wykonanych przez kłusowników mających za zadanie połów danych gatunków oraz uwolnienie nielegalnie złowionych ryb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.