Groźny wypadek ciężarówek na krajowej szóstce

27 sierpnia 2013r. | Drukuj

Groźny wypadek na drodze karowej nr 6 w pobliżu Słupska. Z powodu zderzenia TIR-a ciężarówką na drogę wysypały się  dziesiątki ton węgla i ryb. Kierowcy obu samochodów odnieśli tylko lekkie obrażenia. Z powodu wypadku droga z Gdańska do Szczecina zablokowana była przez ponad 6 godzin.

Do wypadku na drodze krajowej nr 6 w pobliżu Słupska doszło przed dziewiątą rano. Jadąca od strony Gdańska ciężarówka stanęła przy osi jezdni, aby zjechać na stację benzynową. Jadący za nią kierowca TIR-a z nieznanych jeszcze powodów zbyt późno zauważył stojąca na swoim pasie ciężarówkę. Gdy w ostatniej chwili usiłował ją ominąć, TIR wpadł w poślizg. Przewracająca się naczepa uderzyła  w ciężarówkę przewracając ją na drodze.

Fot. internauta

Fot. internauta

– Ciężarowe Iveco przewoziło kilka ton ryb. Cały ładunek znalazł się na drodze. TIR wiózł dziesiątki ton węgla ten też wysypał się na drogę – mówi  kom. Marek Komodołowicz, naczelnik wydz. Ruchu drogowego KM Policji w Słupsku.  

 Dziesiątki ton węgla i ryb całkowicie zablokowały drogę krajową z Gdańska do Szczecina. Prawie stumetrowy odcinek drogi w jednej chwili zamienił się w wielka śliską  taflę.

– Musieliśmy usunąć olej który wylał się na drogę z ciężarówki, a także śliską maź która wylewała się ze skrzynek z rybami – mówi mł. kpt. Krzysztof Trocki, dowódca jednostki ratowniczej PSP w Słupsku.

Mimo, że wypadek wyglądał bardzo groźnie, kierowcy obu pojazdów odnieśli tylko lekkie obrażenia. Usuwanie z drogi poprzewracanych samochodów i ładunku trwało ponad sześć godzin. Wielu kierowców zamiast wyznaczonego przez policję kilkunastokilometrowego objazdu wybierało trasę na skróty – polnymi drogami.   


Opublikowano w: LęborkMotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze