Groźny wypadek ciężarówek na krajowej szóstce

27 sierpnia 2013r. | Drukuj

Groźny wypadek na drodze karowej nr 6 w pobliżu Słupska. Z powodu zderzenia TIR-a ciężarówką na drogę wysypały się  dziesiątki ton węgla i ryb. Kierowcy obu samochodów odnieśli tylko lekkie obrażenia. Z powodu wypadku droga z Gdańska do Szczecina zablokowana była przez ponad 6 godzin.

Do wypadku na drodze krajowej nr 6 w pobliżu Słupska doszło przed dziewiątą rano. Jadąca od strony Gdańska ciężarówka stanęła przy osi jezdni, aby zjechać na stację benzynową. Jadący za nią kierowca TIR-a z nieznanych jeszcze powodów zbyt późno zauważył stojąca na swoim pasie ciężarówkę. Gdy w ostatniej chwili usiłował ją ominąć, TIR wpadł w poślizg. Przewracająca się naczepa uderzyła  w ciężarówkę przewracając ją na drodze.

Fot. internauta

Fot. internauta

– Ciężarowe Iveco przewoziło kilka ton ryb. Cały ładunek znalazł się na drodze. TIR wiózł dziesiątki ton węgla ten też wysypał się na drogę – mówi  kom. Marek Komodołowicz, naczelnik wydz. Ruchu drogowego KM Policji w Słupsku.  

 Dziesiątki ton węgla i ryb całkowicie zablokowały drogę krajową z Gdańska do Szczecina. Prawie stumetrowy odcinek drogi w jednej chwili zamienił się w wielka śliską  taflę.

– Musieliśmy usunąć olej który wylał się na drogę z ciężarówki, a także śliską maź która wylewała się ze skrzynek z rybami – mówi mł. kpt. Krzysztof Trocki, dowódca jednostki ratowniczej PSP w Słupsku.

Mimo, że wypadek wyglądał bardzo groźnie, kierowcy obu pojazdów odnieśli tylko lekkie obrażenia. Usuwanie z drogi poprzewracanych samochodów i ładunku trwało ponad sześć godzin. Wielu kierowców zamiast wyznaczonego przez policję kilkunastokilometrowego objazdu wybierało trasę na skróty – polnymi drogami.   


Opublikowano w: LęborkMotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze