Policjanci o bezpieczeństwie przedszkolaków

26 sierpnia 2013r. | Drukuj

Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Prewencji ze słupskiej Komendy Miejskiej podczas spotkania z przedszkolakami. W lekcji bezpieczeństwa wziął udział „Niedźwiadek” – maskotka Urzędu Miasta w Słupsku.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez cały rok prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań. Organizują spotkania i akcje prewencyjne, podczas których przekazują młodym ludziom z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu i jak się przed nimi ustrzec.

Właśnie tego dotyczyły wakacyjne lekcje bezpieczeństwa, które odbyły się w dwóch dyżurujących w wakacje przedszkolach Słupska. Dzieci z uwagą wysłuchały Policjantki, która opowiadała w jaki sposób mają się ustrzec przed zagrożeniami. Wobec tego, iż adresatem spotkania były maluchy w wieku przedszkolnym, formuła lekcji była luźna i na wesoło. Połączenie tej konwencji z przekazaniem treści jakże istotnych dla ich bezpieczeństwa okazało się bardzo trafne. Policjantka przypomniała maluchom o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem i o tym jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. W lekcji wziął udział Niedźwiadek – maskotka Urzędu Miasta, która dzieciom prezentowała sposoby schronienia się i ukrycia się przed atakującym psem. Na koniec Niedźwiadek poczęstował maluchy słodyczami.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz