Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Prewencji ze słupskiej Komendy Miejskiej podczas spotkania z przedszkolakami. W lekcji bezpieczeństwa wziął udział „Niedźwiadek” – maskotka Urzędu Miasta w Słupsku.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez cały rok prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań. Organizują spotkania i akcje prewencyjne, podczas których przekazują młodym ludziom z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu i jak się przed nimi ustrzec.

Właśnie tego dotyczyły wakacyjne lekcje bezpieczeństwa, które odbyły się w dwóch dyżurujących w wakacje przedszkolach Słupska. Dzieci z uwagą wysłuchały Policjantki, która opowiadała w jaki sposób mają się ustrzec przed zagrożeniami. Wobec tego, iż adresatem spotkania były maluchy w wieku przedszkolnym, formuła lekcji była luźna i na wesoło. Połączenie tej konwencji z przekazaniem treści jakże istotnych dla ich bezpieczeństwa okazało się bardzo trafne. Policjantka przypomniała maluchom o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem i o tym jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. W lekcji wziął udział Niedźwiadek – maskotka Urzędu Miasta, która dzieciom prezentowała sposoby schronienia się i ukrycia się przed atakującym psem. Na koniec Niedźwiadek poczęstował maluchy słodyczami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.