fot. materiał prasowy

Na kolejną odsłonę muzealnego Jarmarku Gryfitów zapraszamy w najbliższą niedzielę, 18. sierpnia 2013 r., od godziny 11.00. Impreza odbędzie się pod hasłem „SŁUPSZCZANIE DLA MUZEUM” – na scenie przy Spichlerzu Richtera zaprezentują się grupy i organizacje zaprzyjaźnione z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Stowarzyszenie Przyjaciół MPŚ w Słupsku zorganizuje oprowadzanie zgłoszonych grup po wystawie dzieł Witkacego oraz wystawie Skarby i Sztuka dawna Pomorza od XIV do XVIII wieku w Zamku Książąt Pomorskich. Okazję do wysłuchania opowieści o wyjątkowych zbiorach MPŚ będą miały dwie grupy liczące po 15 osób, od godz. 12.00.

Ponadto Stowarzyszenie przeprowadzi konkurs z wiedzy o Muzeum. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród planowane jest około godz. 14.00. Najbliższy Jarmark będzie również okazją do zakupu wydawanego przez Stowarzyszenie biuletynu „Słupia”.

Słupski Oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego zaprezentuje specjalną wystawę o banknotach przybierających formę medali, o historii dukata lokalnego i banknotów międzywojennych – w tym banknotów zastępczych – oraz o pamiątkach po siłach zbrojnej służby ONZ. Działacze PTN służyć będą pomocą w wycenie numizmatów oraz ekspercką radą na temat ich kolekcjonowania.

Dodatkowej porcji rozrywki dostarczy słupski zespół Handszpaki, wykonujący tradycyjne piosenki żeglarskie i marynistyczne. Występy rozpoczną się od godz. 14.00.

Szkoła Policealna TEB Edukacja Oddział Słupsk będzie wykonywać nieodpłatne masaże ciała, masaże podciśnieniowe, peeling kawitacyjny oraz pomiary ciśnienia. Udzieli również darmowych porad kosmetycznych i fizjoterapeutycznych.

Ponadto stałe punkty w programie Jarmarku Gryfitów

  • kramy z wyrobami rękodzielników, twórców ludowych, plastyków, antykwariuszy i kolekcjonerów,
  • pokazy historyczne,
  • spektakle teatralne i występy zespołów muzycznych,
  • konkursy i zabawy dla dzieci,
  • prezentacja stowarzyszeń, instytucji kultury oraz gmin i firm z regionu,
  • specjalnie przygotowane na sezon letni ekspozycje muzealne,
  • aktualne informacje o wystawach, zbiorach oraz imprezach organizowanych przez wszystkie oddziały Muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.