fot. materiał prasowy

15 sierpnia 2013 roku w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach rozpoczyna się czwarta już edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Nieprofesjonalnych „Śladami Maxa Pechsteina”. W plenerze weźmie udział 15 osób, które reprezentują powiat słupski, powiat cieszyński, powiat Hezogtum Lauenburg (Niemcy). W plenerze uczestniczyć będą także reprezentanci Szwecji.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Plener potrwa do 24 sierpnia i zakończy się wystawą prac będących jego pokłosiem. Na wernisaż zapraszamy 24 sierpnia o godz. 13.00 do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Plenery Malarskie, organizowane od wielu lat przez muzeum, a kilka ostatnich edycji we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego „KLUKA”, nawiązują do koloni malarskich jakie odbywały się na wybrzeżu słowińskim w latach międzywojennych. Wówczas to Łeba i Rowy oraz ich okolice, były miejscem inspiracji twórczej czołowego przedstawiciela ekspresjonizmu niemieckiego, Maxa Pechsteina, który urzeczony słowińskimi krajobrazami, pracą i życiem rybaków, morzem i wydmami, czerpał nowe impulsy dla swojej twórczości. A jego śladami przybywali inni.

Międzynarodowe Plenery organizowane przez Muzeum Pomorza Środkowego i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego są powrotem do tradycji malarskich plenerów organizowanych na ziemi słowińskiej. A z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, który przypada na 2013 r., tegoroczny Plener odbędzie się właśnie w Klukach, by artyści mogli utrwalić to niezwykłe miejsce w swoich obrazach. Wernisaż natomiast, zaplanowany na 24 sierpnia o godz. 13.00 będzie okazją do poznania również twórców tych obrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.