Fot. GK

Psy ujadają niemiłosiernie i cała dzielnica nie może w nocy spać, a wszystko przez żerujące po zmroku jeże – skarżą się mieszkańcy Gdyni. Rzeczywiście – zwierząt jest w tym roku sporo i można je zobaczyć każdego wieczora w miejskich ogrodach i na ulicach.

Fot. GK
Fot. GK

Latem jeże, zarówno dorosłe jak i młode wyruszają w poszukiwaniu pokarmu do naszych ogrodów i parków. W śródmieściu Gdyni, gdzie jest sporo zielonej przestrzeni, czy w Redłowie i Orłowie jeże to już prawie plaga. Można je tu spotkać praktycznie wszędzie – na ulicach, chodnikach i oczywiście w domowym obejściu. – Do nas  codziennie przychodzą jeże na poziomki – mówi pani Halina z Orłowa. – Niestety pies natychmiast je wyczuwa i zaczyna ujadać, i tak co noc. Sąsiedzi mają też psy, więc czasem całą noc szczeka cała dzielnica i trudno jest zasnąć – dodaje mieszkanka Gdyni.

1 KOMENTARZ

  1. Witam;szukam pomocy odnośnie jeża który wpadł do świetlika i tam zasnął,ale ja przez okienko przeniosłem go do piwnicy gdzie ma ciepło. Nie wiem czy dobrze zrobiłem?Wo gule jeśli ktoś potrafi
    mi fachowo doradzić co mam zrobić to bym był bardzo wdzięczny Janusz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.