Krzysztof Kwiatkowski nowym prezesem NIK

29 lipca 2013r. | Drukuj

Sejm powołał Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO) na sześcioletnią kadencję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Za głosowało 268 posłów, przeciw -138, a 39 wstrzymało się od głosu. Krzysztof Kwiatkowski był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Krzysztof Kwiatkowski / fot. Facebook

Krzysztof Kwiatkowski / fot. Facebook

– „Mam nadzieję, że sposób, w jaki wykonywałem dotychczas wszystkie swoje obowiązki publiczne świadczy o tym, że staram się je wykonywać w sposób bezstronny” – mówił Krzysztof Kwiatkowski we środę przed sejmową komisją ds. kontroli państwowej, która jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę na stanowisko szefa NIK.

Priorytetami NIK powinny być, według nowego prezesa, inwestycje infrastrukturalne i informatyczne oraz wykorzystanie środków z UE.

Krzysztof Kwiatkowski ma 42 lata, jest z wykształcenia prawnikiem (ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim), w latach 1997-2001 był osobistym sekretarzem premiera Jerzego Buzka. Działał w AWS, od 2004 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W sejmowych ławach zasiada od 2007 roku reprezentując okręg łódzki. Krzysztof Kwiatkowski w pierwszym rządzie Donalda Tuska był ministrem sprawiedliwości  i ostatnim, który był równocześnie prokuratorem generalnym (do końca marca 2010 roku). Od 2011 roku jest posłem i przewodniczącym sejmowej komisji kodyfikacyjnej. Kadencja obecnego prezesa NIK  Jacka Jezierskiego upływa 22 sierpnia.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze