Krzysztof Kwiatkowski / fot. Facebook

Sejm powołał Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO) na sześcioletnią kadencję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Za głosowało 268 posłów, przeciw -138, a 39 wstrzymało się od głosu. Krzysztof Kwiatkowski był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Krzysztof Kwiatkowski / fot. Facebook
Krzysztof Kwiatkowski / fot. Facebook

– „Mam nadzieję, że sposób, w jaki wykonywałem dotychczas wszystkie swoje obowiązki publiczne świadczy o tym, że staram się je wykonywać w sposób bezstronny” – mówił Krzysztof Kwiatkowski we środę przed sejmową komisją ds. kontroli państwowej, która jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę na stanowisko szefa NIK.

Priorytetami NIK powinny być, według nowego prezesa, inwestycje infrastrukturalne i informatyczne oraz wykorzystanie środków z UE.

Krzysztof Kwiatkowski ma 42 lata, jest z wykształcenia prawnikiem (ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim), w latach 1997-2001 był osobistym sekretarzem premiera Jerzego Buzka. Działał w AWS, od 2004 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W sejmowych ławach zasiada od 2007 roku reprezentując okręg łódzki. Krzysztof Kwiatkowski w pierwszym rządzie Donalda Tuska był ministrem sprawiedliwości  i ostatnim, który był równocześnie prokuratorem generalnym (do końca marca 2010 roku). Od 2011 roku jest posłem i przewodniczącym sejmowej komisji kodyfikacyjnej. Kadencja obecnego prezesa NIK  Jacka Jezierskiego upływa 22 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.