Fot. GK

Takiego sezonu nie było dawno. W tym roku znowu pokochaliśmy polskie morze. Na plażach tłumy, na drogach w kierunku wybrzeża kilometrowe korki, a wszystko za sprawą pogody – temperatura sięga 30 stopni. 

Fot. GK
Fot. GK

Upał, tłoczne plaże i pełne pensjonaty i hotele. Ten sezon hotelarze i restauratorzy już mogą uznać za udany. W tym roku mamy nad Bałtykiem prawdziwe lato. – Takich tłumów nie widziałem dawno, mamy na plaży i w restauracjach wielki tłok, bo przyjechała rekordowa liczba turystów z kraju i zagranicy – mówi Dariusz Dusza, kelner w plażowym barze naprzeciwko Grand Hotelu.

Ale pełne plaże i hotele  oznaczają także tłok na drogach. Na autostradzie A1, na zjeździe w Dusocinie powstały dziś gigantyczne jak na polskie warunki korki, sięgające nawet ośmiu kilometrów. By zapłacić za zjazd z autostrady kierowcy zmierzający nad morze musieli czekać ponad godzinę.    Drogowcy zalecają wybór równoległej do A1, biegnącej przez Tczew, drogi krajowej nr 91. Jednak korki tworzą się także na drodze nr 6, a szczególności na trasie w kierunku Półwyspu Helskiego. W sobotę wczesnym popołudniem korek ciągnął się od Gdyni do Rumi. – W tej chwili droga jest przejezdna w obie strony, niewielkie zatory tworzą się tylko przed skrzyżowaniami – informuje w sobotę po południu Mateusz Mikołajczyk, dyżurny punktu informacji drogowej gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodał również, że na innych drogach krajowych w regionie, w tym na drodze krajowej nr 7, ruch odbywa się w miarę płynnie.

Zdaniem dyżurnego im bliżej sobotniego wieczora tym utrudnień na drogach powinno być mniej. W jego ocenie kolejnego natężenia ruchu, który może znów przynieść spore korki, można spodziewać się w niedzielę po południu: nadmorskie kurorty opuszczać będą wówczas osoby, które spędziły nad wodą weekend oraz turyści, którzy byli nad morzem na dłuższych wakacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.