Fot. GK

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce wyjaśniają okoliczności utonięcia 18-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego. Do zdarzenia doszło wieczorem w sobotę na plaży w Ustce.

Trwają wakacje, piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi i spędzaniu czasu nad wodą. Niestety, jak wynika z policyjnych statystyk, jest to czas, kiedy dochodzi do wielu wypadków nad wodą.

Fot. GK
Fot. GK

W sobotę po południu świadkowie na plaży w Ustce zauważyli kłopoty kąpiących się w wodzie kilku osób i natychmiast wszczęli alarm zawiadamiając ratowników. Chwilę po tym dyżurny Komisariatu Policji w Ustce otrzymał zgłoszenie, że na plaży w Ustce najprawdopodobniej utonął 18 letni mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz służby medyczne. Ratownicy WOPR, strażacy i inne służby ratownicze przez dwie godziny przeszukiwali plażę. Kiedy poszkodowany został wyciągnięty na brzeg, rozpoczęto akcję reanimacyjną. Niestety zakończyła się ona niepowodzeniem, mężczyzny nie udało się uratować i lekarz stwierdził jego zgon.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18 latek wraz ze swoją siostrą i ojcem kąpali się w morzu. Najprawdopodobniej nie zauważyli wywieszonej przez ratowników WOPR czerwonej flagi zakazującej wchodzenia do wody. Tego dnia morze było wzburzone, występowała wysoka fala oraz wciągające prądy morskie.

Podczas minionego weekendu na terenie województwa pomorskiego doszło do czterech tragicznych zdarzeń nad wodą. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury, wręcz upały powodują, że coraz częściej wybieramy się nad wodę. W trakcie letniego wypoczynku czasem plażowiczom brakuje zdrowego rozsądku. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenia obowiązujących przepisów. Kąpieli w miejscach niestrzeżonych, oraz alkohol to główne przyczyny utonięć.

Policja ostrzega: bezpieczna kąpiel zależy od Ciebie!

1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione.

2. Nie wolno zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu.

3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy

4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza

5.Nie wolno gwałtownie się zanurzać.

6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to np. staw na własnej posesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.