fot. GK

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Kultury bez Barier i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszą na polskim Pomorzu odsłonę projektu Muzeum „Poza Ciszą i Ciemnością”.

Fot. GK
Fot. GK

Premierowy pokaz eksponatów opatrzonych audio-deskrypcją dla niewidzących i napisami dla niesłyszących odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 lipca o godz. 12.00, w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Przyjść może każdy, kto ciekawy jest sztuki łamiącej bariery i otwartej na wszystkich widzów. 

W ramach współpracy podjętej przez słupskie Muzeum i dwie Fundacje możliwe było dostosowanie filmu oświatowego o Otto Freundlichu do odbioru przez osoby niesłyszące i niedosłyszące – film opatrzono napisami stworzonymi specjalnie z myślą o tych widzach. Na rzecz publiczności niewidzącej i niedowidzącej opracowano natomiast audio-deskrypcje piętnastu dzieł Witkacego eksponowanych w słupskim zamku. Znalazły się wśród nich m. in. portrety pastelowe Neny Stachurskiej, Tadeusza Boya Żeleńskiego oraz rysowane węglem portrety rodziców Witkacego.

Projekt Muzeum „Poza Ciszą i Ciemnością” dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.