mat. prasowe

Studenci z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli tytuł Enactus Poland 2013 National Champion i będą reprezentować Polskę podczas światowego finału konkursu Enactus 2013 World Cup. To nowa, zmieniona w 2012 roku nazwa programu SIFE – Studenci dla Przedsiębiorczości.

mat. prasowe
mat. prasowe

W programie SIFE gdańscy studenci zwyciężyli już 10 razy – jest to zatem 11. zwycięstwo liderów z UG. W ramach tegorocznego konkursu zrealizowali trzy projekty, które oceniła ponad 60-osobowa grupa sędziów: Daj odpadom drugą szansę! – projekt, który w przededniu zmian przepisów o gospodarce odpadami ma na celu promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców Trójmiasta; Przyszłość w Twoich Rękach – projekt, którego celem jest aktywizacja zawodowa więźniów oraz osób niepełnosprawnych; Bo Ze Wsi – projekt mający na celu pomoc lokalnym rolnikom oraz producentom zdrowej żywności w sprzedaży ich produktów bez udziału pośredników oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Zespół Enactus University of Gdansk działający w ramach Studenckiego Koła Naukowego Strateg Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zdobył tytuł Enactus Poland 2013 National Champion, pokonując podczas konkursu najlepsze zespoły uczelniane w Polsce.

Na przełomie września i października z zespołami z 40 krajów świata studenci z Uniwersytetu Gdańskiego będą rywalizować o tytuł mistrza świata podczas Enactus 2013 World Cup, który odbędzie się w Cancún w Meksyku. Spotkają się tam tysiące reprezentantów firm, pracowników naukowych i studentów z kilkudziesięciu krajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.