fot. policja

Policjanci z Posterunku w Potęgowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy zerwali podtynkową instalację elektryczna oraz ogrzewania podłogowego powodując straty o wartości 800 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania, za które grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

fot. policja
fot. policja

Policjanci z posterunku w Potęgowie, zajmowali się sprawą włamania do jednego z budynków będącego w budowie, w miejscowości Skórkowo. Funkcjonariusze zajmując się tą sprawą ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 27 i 41 lat, mieszkańców gminy Potęgowo. Policjanci ustalili, że sprawcy spod tynku zerwali całą instalację elektryczną – prawie 100 metrów kabla oraz ukradli węże służące do kładzenia ogrzewania podłogowego. Straty w związku z tym pokrzywdzony wstępnie wycenił na kwotę 800 złotych . Jak ustalili śledczy przewody zostały przetopione, a następnie sprzedane w jednym z lęborskich punktów skupu złomu za kwotę 200 złotych. Śledczy w trakcie przeszukania posesji należącej do jednego ze sprawców odzyskali skradzioną podłogową instalację grzewczą, która przekazano już pokrzywdzonemu.

Włamywacze zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy zatrzymani mieli związek z podobnymi przestępstwami mającymi miejsce w ostatnim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.