fot. energa.pl

Grupa ENERGA znalazła się w gronie firm nagrodzonych „Srebrnym listkiem CSR”. Wyróżnienie przyznawane jest tym przedsiębiorstwom z listy 500 największych firm tygodnika Polityka, które wyróżniają się odpowiedzialnym i zrównoważonym podejściem do prowadzonej działalności biznesowej.

fot. energa.pl
fot. energa.pl

Przybywa polskich przedsiębiorstw które rozumieją, że w długofalowej perspektywie osiągnięcie sukcesu biznesowego nie jest możliwe w oderwaniu od tego, co dzieje się wokół. Dlatego w codziennych działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy: klientami, pracownikami, udziałowcami, partnerami biznesowymi. CSR (Corporate Social Responsibility), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, staje się coraz bardziej ważnym elementem systemu zarządzania kolejnych przedsiębiorstw.

„Srebrne listki CSR” przyznano Grupie ENERGA oraz 19 innym firmom z „Listy 500” Polityki, które w 2012 roku wyróżniły się szczególną odpowiedzialnością w działaniu. Firmy oceniane były wedługISO 26000  – normy  systematyzującej wiedzę na temat szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności biznesu, która z racji globalnego zasięgu Międzynarodowej Organizacji Standaryzacyjnej ma szanse stać się najbardziej powszechną na świecie wykładnią CSR.

– Konsekwentnie budujemy odpowiedzialną społecznie firmę, coraz lepiej dostosowującą się do oczekiwań klientów i zmieniającego się rynku. Pierwsze  efekty już widać, o czym świadczy nasza obecność w gronie wyróżnionych firm – mówi Mirosław Bieliński, prezes Zarządu ENERGA SA.

Zrównoważony rozwój to dla Grupy ENERGA sposób na realizację celów biznesowych przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej proporcji między działalnością operacyjną, etyką, ekologią i potrzebami wszystkich grup interesariuszy.

W 2012 roku ukazał się pierwszy Raport zrównoważonego rozwoju Grupy ENERGA za rok 2011 oparty o międzynarodowe wytyczne Global Reporting Initiative (GRI) i szczegółowo opisujący CSR w Grupie ENERGA. Obecnie trwają pracę nad podobną publikacją podsumowującą rok 2012.

Zaangażowanie w rozwój i działanie na rzecz lokalnych społeczności oraz rola jednego z najważniejszych pracodawców regionu przyczyniły się do uhonorowania Grupy ENERGA „Filarem Polskiej Gospodarki 2012”, tytułem od ośmiu lat przyznawanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Laureatów zestawienia wybierają ci, którzy na co dzień mają kontakt z biznesem i czerpią korzyści z jego aktywności, czyli samorządowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.