fot. mbp.slupsk.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na finał międzynarodowego konkursu „Baśnie rosyjskie w oczach dziecka”. Uroczyste podsumowanie odbędzie się 20 maja o godz. 12.00 w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego przy al. Sienkiewicza 19 w Słupsku.

fot. mbp.slupsk.pl
fot. mbp.slupsk.pl

Polsko – rosyjski konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku od 5 do 9 lat zorganizowano w ramach współpracy między dwoma zaprzyjaźnionymi miastami Słupskiem i Archangielskiem. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa prac konkursowych.

Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Lokalna instytucja kultury Centralny System Biblioteczny w Archangielsku. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z bogactwem rosyjskiej literatury pięknej na przykładzie twórczości pisarzy rosyjskich, rozwijanie zdolności twórczych, fantazji dziecięcych, popularyzowanie twórczości pisarzy rosyjskich, prezentacja umiejętności dzieci, rozwijanie estetycznej percepcji i wartości dzieł sztuki, wykształcenie smaku estetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.