fot. SOK

Aż dwanaście zespołów teatralnych reprezentujących słupskie szkoły wystąpi w czwartek i piątek 9 oraz 10 maja w Słupskim Ośrodku Kultury, podczas festiwalu „Gala podwórkowa”. Impreza zakończy się w sobotę 11 maja na „kulturalnym podwórku”, gdzie zobaczyć będzie można występ „Teatru na walizkach” – profesjonalnego teatru ulicznego i wiele innych atrakcji. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

fot. SOK
fot. SOK

Festiwal Teatrów to kolejny element programu rewitalizacji naszego miasta. Słupskie zespoły teatralne pracujące w szkołach, otrzymały szansę prezentacji swojego dorobku artystycznego podczas festiwalu zorganizowanego specjalnie dla nich. Na scenie zobaczymy kilkuosobowe grupy a także kilkudziesięcioosobowe reprezentacje szkół, które pod opieką swoich nauczycieli, przygotowały występy teatralne.

Spektakle prezentowane będą 9 i 10 maja od godz. 10.00 w sali widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury. Natomiast 11 maja o godz. 11.00, na „kulturalnym podwórku” pomiędzy ulicami Krasińskiego i Wojska Polskiego, odbędzie się huczny finał festiwalu. Zaprezentowany zostanie przedstawienie komediowe „Galimatias, czyli Ko(s)miczna pomyłka” w wykonaniu wrocławskiego „Teatru na Walizkach”. Uczestnicy „Gali podwórkowej” otrzymają dyplomy i nagrody za udział w festiwalu, natomiast publiczność będzie mogła zobaczyć atrakcje niespodzianki, a także uczestniczyć w zabawach, specjalnie przygotowanych na tę okazję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.