fot. policja.pl

Tragiczny wypadek w centrum Ustki. Samochód czyszczący ulice wciągnął przechodząca przez jezdnie kobietę. Kierowca pojazdu zorientował się szczotki wciągnęły kobietę  dopiero po dwustu metrach. Niestety zanim na miejsce wypadku przyjechała karetka pogotowia, 68-letnia ustczanka już nie żyła.

fot. GK
fot. GK

Do tragicznego wypadku doszło w południe w samym centrum Ustki. Ciężarowy samochód zamiatający jezdnię skręcał w osiedlową ulicę. W tej samej chwili przez skrzyżowania przechodziła kobieta prowadząca rower.

– Samochód, a dokładnie zainstalowane pod nim szczotki wciągnęły kobietę pod pojazd. W jednej chwili urządzenie chwyciło kobietę prowadzącą rower i nie pozwoliło się już jej wydostać – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Kierowca ciężarówki ciągnął kobietę pod pojazdem około dwustu metrów. Tragiczne zdarzenie z przerażeniem obserwowali mieszkańcy położonego przy ulicy bloku. To oni zatrzymali ciężarówkę i wezwali pomoc.

– Widziałam całe zdarzenie z okna. Natychmiast chwyciłam za telefon, aby zaalarmować pogotowie i wybiegłam na ulicę. Gdy razem z kierowcą podeszliśmy do kobiety jeszcze żyła – relacjonuje Sylwia Czujko, mieszkanka Ustki

– Pod ciężarówką widziałam rower i część tułowia. Ludzie razem z kierowca chcieli wyciągnąć kobietę spod pojazdu ale ona była tam zaklinowana. Próbowałam rozmawiać z tą panią ale ona jedynie charczała – mówi inna mieszkanka Ustki.

Zanim na miejsce wypadku dotarła karetka pogotowia 68-letnia ustczanka już nie żyła. Sprawę wypadku wyjaśnia ustecka i słupska policja. Wiadomo, że kierowca zamiatarki był trzeźwy. Jak doszło do tragedii pomogą być może ustalić nagrania z zainstalowanych w samochodzie kamer. Jedna z nich obserwuje właśnie szczotki zamiatające ulice, które wciągnęły pod pojazd kobietę z rowerem. Za nieumyślne spowodowanie śmierci ustczanki, kierowcy ciężarówki grozi do ośmiu lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.