fot. policja.pl

Kryminalni z Ustki zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 23- letniego mężczyzny. Napastnikami okazali się 19 i 22 letni bracia, koledzy ofiary, którzy wcześniej spożywali z nim alkohol. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Dyżurny słupskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z drogi pomiędzy miejscowościami Osieki Słupskie, a Gąbinem pogotowie ratunkowe w ciężkim stanie zabrało mężczyznę. Jak się okazało, 23 letni mieszkaniec gminy Ustka w niewyjaśnionych na tamtą chwilę okolicznościach, doznał bardzo poważnych urazów głowy i w stanie nieprzytomnym umieszczony został na oddziale intensywnej terapii słupskiego szpitala. Pomimo udzielonej mu natychmiastowej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł.

Policjanci z Ustki, zajmując się tą sprawą przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca i przesłuchiwali świadków. Śledczy ustalili, że obrażenia u pokrzywdzonego mogły powstać w wyniku działania osób trzecich, w wyniku pobicia. Policjanci wytypowali osoby, które mogły widzieć się z pokrzywdzonym wcześniej i mogły także mieć związek z jego pobiciem. Już po kilku godzinach od zgłoszenia, intensywne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch ustalonych mężczyzn .To bracia-mieszkańcy gminy Ustka w wieku w wieku 22 i 19 lat.

Obydwaj zatrzymani zostali przesłuchani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. O losie zatrzymanych zadecyduje słupski sąd. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.