fot. UM Wejherowo

Podczas konferencji prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przedstawił plan inwestycji, które w 2013 r. zostaną przeprowadzone w Wejherowie. Mają one podnieść komfort życia mieszkańców Wejherowa.

fot. UM Wejherowo
fot. UM Wejherowo

W każdym, z czterech okręgów w mieście, zaplanowano prace w sposób konsekwentny i przemyślany – informuje biuro prasowe UM w Wejherowie. W okręgu nr 1 zaplanowano budowę ul. Stanisławy Panek oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Cedron (od kładki przy Centrum Handlowym Jantar do ul. Judyckiego) w ramach zadania „Turystyczny szlak Północnych Kaszub” – stworzenie spójnego szlaku rowerowego na terenie gmin powiatów wejherowskiego i puckiego”. W okręgu nr 2 przebudowana zostanie ul. Konopnickiej – II etap i ul. Morska. W okręgu nr 3 zaplanowano przebudowę ul. Śmiechowskiej oraz remont chodnika wzdłuż ul. Roszczynialskiego na odcinku od ul. Wysokiej do ul. Myśliwskiej. W okręgu nr 4 planuje się budowę ul. Kotłowskiego i ul. Rogaczewskiego II etap prac.

Ponadto rozpocznie się trzeci etap prac związanych z Rewitalizacją Śródmieścia Wejherowa, który będzie obejmował prace na ulicach w rejonie ZUS-u. W Wejherowie przeprowadzone zostaną także inwestycje drogowe realizowane wspólnie z innymi samorządami. Z samorządem wojewódzkim przebudowane zostanie skrzyżowanie w ul. Sienkiewicza przed przejazdem kolejowym na drodze nr 218. Z samorządem powiatowym wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Sobieskiego od ul. 3 Maja do ul. Hallera – inwestycja finansowana przez miasto oraz wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Sucharskiego – pomoc dla powiatu w załatwieniu spraw terenowych z Pracowniczymi Ogrodami Działkowymi – informują urzędnicy UM w Wejherowie.

Wspólnie z samorządem Gminy Wejherowo wybudowane zostanie rondo w ul. Sucharskiego. Na 2013 rok zaplanowano także budowę parkingu w kwartale ulic Kopernika i Sobieskiego (przy budynku Sądu) oraz budowę parkingu przy Cmentarzu na Śmiechowie. Będą prowadzone prace projektowe węzłów drogowych: Węzła Zryw wraz z połączeniem drogi krajowej nr 6 z ul. Sikorskiego, metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ul. Kwiatowej oraz Węzła Działki – połączenie drogowe ul. Sucharskiego z drogą krajową nr 6.

W oświacie planowana jest termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 9 oraz budowa placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 8 i Szkole Podstawowej nr 9 w ramach programu „Radosna Szkoła”. W budownictwie – budowa budynku mieszkalnego po uzyskaniu od ubezpieczyciela odszkodowania oraz dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania likwidującego piece węglowe. Miasto dofinansuje także zakup sprzętu medycznego dla szpitala, dofinansuje odnowę zabytków w mieście, zakup budowy monitoringu w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.