gdynia.uc.gov.pl
Kolejny raz pomorska Służba Celna wsparła potrzebujących. Do podopiecznych Fundacji im. Ojca Werenfrieda z Warszawy trafiło 320 sztuk odzieży m.in. koszul i spodni. Do rozdysponowania wśród potrzebujących pomorska Służba Celna ma jeszcze ponad 9 tysięcy sztuk odzieży i blisko 11 tysięcy sztuk obuwia, także dziecięcego. 
gdynia.uc.gov.pl
gdynia.uc.gov.pl
W zeszłym tygodniu po dopełnieniu wszystkich formalności m.in. zwolnieniu z należności celnych oraz usunięciu podrobionych znaków, pomorska Służba Celna przekazała podopiecznym Fundacji im. Ojca Werenfrieda z Warszawy 320 sztuk odzieży.

Informacje o możliwości otrzymania odzieży można znaleźć na stronie internetowej Izby Celnej w Gdyni. W 2012r. funkcjonariusze przekazali różnym instytucjom charytatywnym ponad 6 i pół tysiąca sztuk ubrań i blisko 300 par obuwia, zaś w tym roku już prawie 2,5 tysiąca sztuk dzieży. Pomorska Służba Celna wspiera także instytucje naukowe i jednostki badawcze. W piątek, 22 marca do Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz do Akwarium Gdyńskiego, przekazane zostały okazy CITES. Są to wyroby z ginących gatunków roślin i zwierząt chronionych konwencją waszyngtońską. Ważą łącznie 38 kg. Wśród nich m.in. muszle, fragmenty rafy koralowej, spreparowane okazy węży oraz preparaty medyczne zawierające wyciąg z korzenia żeń-szenia i konika morskiego. Z kolei na początku marca do Ogrodów Zoologicznych w Warszawie, Wrocławiu i Chorzowie oraz Akwarium Gdyńskiego trafiło 186 okazów CITES m.in. muszle oraz wyroby ze skóry węża i krokodyla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.