Izba Celna Gdynia
Priorytetowe odprawy autobusów z dziećmi oraz możliwość rezerwacji dokładnej godziny przekroczenia granicy to nowe usługi służb granicznych realizowane za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji odpraw eBooking BUS. 
Izba Celna Gdynia
Izba Celna Gdynia

15 lipca służby graniczne uruchomiły nową funkcjonalność elektronicznego systemu rezerwacji odpraw eBooking BUS. Nowością jest zakładka „przewóz dzieci i młodzieży”, dzięki której organizatorzy zorganizowanych przewozów autokarowych mogą skorzystać z możliwości zarezerwowania priorytetowo odpraw autokarów z dziećmi. Usługa dotyczy autokarów i busów, które przewożą ponad 70% dzieci i młodzieży do siedemnastego roku życia. Dodatkowym ułatwieniem dla rodziców, przewodników, biur podróży lub innych organizatorów wyjazdów jest możliwość dokładnego ustalenia terminu odprawy. Służby są przygotowane tak, żeby autokar z dziećmi odprawić jak najszybciej. Jeżeli na konkretny termin zostanie zgłoszonych wiele pojazdów, służby skierują do ich obsługi większą liczbę funkcjonariuszy. Z systemu można pobrać i wydrukować specjalny znak graficzny, który po umieszczeniu za szybą autokaru sprawia, że jest on łatwiej identyfikowalny dla służb granicznych.

System eBooking Bus, został opracowany przez warmińsko-mazurską Służbę Celną. Umożliwia on elektroniczne powiadomienie Służby Celnej, a także Straży Granicznej o planowanym przyjeździe autobusu przewożącego zorganizowane grupy turystyczne. Informacja zawiera m.in. listę pasażerów i musi dotrzeć na granicę z wyprzedzeniem. Na wszystkich przejściach granicznych obsługujących ruch autokarowy można skorzystać z systemu. Jest on dostępny na stronie internetowej www.granica.gov.pl. Działa już drugi rok, ale stale wprowadzane są do niego nowe rozwiązania.

Dotychczas, dzięki zgłoszeniu w systemie eBooking BUS, średnia odprawa autokarów i busów przewożących zorganizowane grupy skróciła się z około 30 minut do poniżej 10-ciu. Teraz można również zarezerwować dokładny czas odprawy. W przypadku dużej liczby zgłoszeń system zaproponuje inną godzinę. Wyjątkiem będą autokary przewożące dzieci i młodzież, które będą odprawiane priorytetowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.